O nás

Titulní obrazek

O nás

Titulní obrazek
1996
 
 
 
Ing. Milan Kušta zahajuje po ukončení vysokoškolského studia na VA Brno podnikání jako fyzická osoba v oblasti informačních technologií.
1998
 
 
 
Podnikání v IT je rozšířeno mimo jiné na oblast realit, prvním projektem je generální oprava bytového domu s nebytovými prostory v Chrudimi, následuje realizace prvního developerského projektu Rezidence Famos Chrudim se 16BJ.
2001
 
 
 
Nákup 50% podílu ve společnosti Hotel Jezerka s.r.o., počátek jeho revitalizace a postupného rozšiřování
2007
 
 
 

Vznik společnosti K2 invest s.r.o. jako logický krok v činnosti jejího zakladatele Ing. Milana  Kušty, který podnikal jako fyzická osoba od roku 1996. Dosavadní aktivity v oblasti realit, developerské a stavební činnosti byly do této společnosti vloženy  s cílem jejich dalšího rozvoje.

V následujících letech K2 invest s.r.o. realizovala desítky úspěšných developerských projektů po celém území ČR.

Do konce roku 2021 realizovala výstavbu více než 1600 bytů. Jedná se  např. projekt Rezidence Street Kolín – 150 BJ Rezidence Na Hladě Pardubice -100 BJ, či projekt Rezidence Mlýnská Strouha v Plzni s 220 BJ.

Bylo realizováno několik hotelových projektů, mezi nimi i oceňovaný hotel PECR DEEP v Peci pod Sněžkou  a dále výstavba domovů pro seniory, např. v Holicích u Hradce Králové.

Transformace společnosti Ing. Milan Kušta - OMEGA plus na společnost OMEGA plus Chrudim s.r.o. a další rozšíření služeb na vývoj a prodej aplikačního softwaru, poskytování datových a telekomunikačních služeb a výstavba optických sítí.

2021
 
 
 
Založení investičního fondu PFFL.
Vznik K2 holding a.s. a příprava přechodu skupina na holdingové uspořádání.
 

K2 Invest s.r.o.

Developerská, stavební a investiční společnosti K2 invest s.r.o. vznikla jako logický krok v činnosti jejího zakladatele Ing. Milana Kušty, který podnikal jako fyzická osoba od roku 1996. Jeho dosavadní aktiva v této oblasti byly do společnosti vloženy s cílem jejich dalšího rozvoje a zkvalitnění nabízených služeb. V následujících letech K2 invest s.r.o. realizovala desítky úspěšných developerských projektů po celém území ČR. Společnost realizuje kompletní projekty od vyhledání vhodného pozemku, přes proces jeho přípravy, získání stavebních povolení až po realizaci stavby a samotný prodej.

Do konce roku 2021 připravila a realizovala výstavbu více než 1600 bytů. Jedná se např. o projekt Rezidence Street Kolín – 150 BJ Rezidence Na Haldě Pardubice -100 BJ, či projekt Rezidence Mlýnská Strouha v Plzni s 220 BJ.

Bylo realizováno několik hotelových projektů, mezi nimi i Hotel Jezerka a dále výstavba domovů pro senior, např. v Holicích u Hradce Králové. Mezi projekty, kterých si cení nejvíce patří realizace hotelu PECR DEEP v Peci pod Sněžkou, či přestavba chátrajícího historického objektu nemocnice v Chrudimi na luxusní domov pro seniory, který byl následně prodán rakouské společnosti Senecura.

Cílem společnosti je pokračovat v nastoleném trendu posledních let, kdy uvádí na trh více něž 200 bytů ročně, nadále rozvíjet segment bydlení pro seniory a realizovat další hotelové projekty zejména na českých horách.

Za tímto účelem společnost disponuje rozsáhlým portfoliem stavebních pozemků, dlouholetými zkušenostmi v oblasti developmentu a stavebnictví a týmem kvalifikovaných odborníků schopných naplňovat dané cíle ve velmi náročném prostředí.

V neposlední řadě se stala zakladatelem a spoluvlastníkem investičního fondu kvalifikovaných investorů PFFL (Property Found For Living) pro investice do nemovitostí se stabilním výnosem s cílem jejich dlouhodobého zhodnocení. Jedná se o výstavbu domovů pro seniory, studentské bydlení či bydlení na horách.

Dalším milníkem se stal rok 2021, kdy společnosti ve skupině přešly do holdingového uspořádání s cílem zjednodušení řízení skupiny, dosažení vyšší efektivnosti a tím i zkvalitnění služeb pro naše zákazníky.

 

Ing. Milan Kušta

Vystudoval obor informačních technologií a od roku 1996 začal v tomto oboru podnikat. Založil společnost OMEGA plus Chrudim s.r.o., která se zabývala vývoje aplikačního software zejména pro řízení dopravy. Později rozšířil svoji činnost i na poskytování datových a komunikačních služeb. Dále začal působit a působí v oblasti investic do nemovitostí a roku 2007 založil investiční, developerskou a stavební společnost K2 invest s.r.o.. Tato společnost doposud realizovala více než 1600 bytů po celé České republice, zabývá se také výstavbou domovů pro seniory a hotelů. Cílem společnosti je pokračovat v nastoleném trendu posledních let, kdy uvádí na trh více něž 200 bytů ročně, nadále rozvíjet segment bydlení pro seniory a realizovat další hotelové projekty zejména na českých horách. Mezi projekty, kterých si cení nejvíce patří realizace hotelu PECR DEEP v Peci pod Sněžkou, či přestavba chátrajícího historického objektu nemocnice v Chrudimi na luxusní domov pro seniory, který byl následně prodán rakouské společnosti Senecura.