Senior rezidence Chrudim

Senior rezidence Chrudim

Informace o projektu

Budova byla dokončena roku 1926 a byla postavena jako Státní výzkumná stanice zemědělská. Projektantem této stavby byl Karel Šidlík a výzkumnou stanici navrhnul v tzv. národním stylu (rondokubismus, pozdní kubismus).

V roce 1942 byla budova přestavena na nemocnici a jako zdravotnické zařízení sloužila až do roku 2007, kdy na „Kopečku“ byla léčebna dlouhodobě nemocných, která se poté přemístila do nemocnice ve Václavské ulici. Od roku 2007, kdy Kopeček opustila LDN, byl objekt prázdný a chátral.

Budova disponuje jedním podzemním podlažím a třemi nadzemními podlažími.

V centru bude k dispozici celkem 94 lůžek, která budou rozdělena do 10 léčebných skupin po 8 – 10 pacientech, přičemž klienti budou ubytováni v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích.  Samozřejmostí každého pokoje bude toaleta a koupelna.

Plocha celé Senior rezidence činí 3.950 m2, což představuje obrovský prostor a soukromí pro každého pacienta.

Detaily projektu
Projektová dokumentace
Postup realizace
Restaurování původních maleb v objektu.
ZKOLAUDOVÁNO. Dokončují se detaily v místnostech, provádí se montáž oplocení, dělají se terénní úpravy.
Montují se zařizovací předměty v koupelnách a na toaletách. Dokončujeme kompletaci vypínačů, zásuvek, slaboproudých systému. Na ocelových konstrukcích se instalují podlahy. Pokračujeme v montáži nábytku a podlahových krytin.
Montují se vypínače a zásuvky v posledním nadzemním podlaží. Osazují se kovové zárubně do jednotlivých místností, instalují se výtahy, provádí se malby, probíhají dále práce na fasádě domu.
Realizace podlahy a sádrokartonových podhledů ve 3. NP a dále provádíme strojní omítky na obvodových zdí 3. NP. Realizace rozvodů topení a ZTI a vzduchotechniky ve všech podlaží budovy. Dokončuje se montáž okenních výplní v 1. NP. Rekonstruujeme schodiště hlavního vstupu do objektu.
Vyzdívání přístavby ke stávající části objektu, rekonstrukce střechy a vyzdívky pro 3NP.

Umístění projektu na mapě

Detail bytové jednotky

Detail bytové jednotky