Investiční činnost ve výstavbě
Inženýrská činnost
Realitní a zprostředkovatelská činnost

Senior rezidence Chrudim

Popis projektu

Zahájení stavby:

4/2014

Kolaudace stavby, předání bytů do užívání:

11/2015

Investor:

K2 Invest s.r.o.

Generální dodavatel:

K2 Invest s.r.o.

Architekt:

Ing. Arch. Zdeněk Kozub

 

 

Budova byla dokončena roku 1926 a byla postavena jako Státní výzkumná stanice zemědělská. Projektantem této stavby byl Karel Šidlík a výzkumnou stanici navrhnul v tzv. národním stylu (rondokubismus, pozdní kubismus).

V roce 1942 byla budova přestavena na nemocnici a jako zdravotnické zařízení sloužila až do roku 2007, kdy na „Kopečku“ byla léčebna dlouhodobě nemocných, která se poté přemístila do nemocnice ve Václavské ulici.

Od roku 2007, kdy Kopeček opustila LDN, byl objekt prázdný a chátral.

V současné době je budova v rozsáhlé rekonstrukci, opětovně na zdravotnické zařízení, tentokrát pro osoby postižené Alzheimerovou chorobou.

Objekt je rekonstruován v nejvyšších standardech použitých stavebních materiálů. Interiéry zařízení budou také splňovat vysoký standard pro budoucí pacienty. Okolí budovy bude obklopovat parčík s dostatkem zeleně a parkovištěm pro návštěvy klientů.

Budova disponuje jedním podzemním podlažím a třemi nadzemními podlažími.

V centru bude k dispozici celkem 94 lůžek, která budou rozdělena do 10 léčebných skupin po 8 – 10 pacientech, přičemž klienti budou ubytováni v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích.  Samozřejmostí každého pokoje bude toaleta a koupelna.

Plocha celé Senior rezidence činí 3.950 m2, což představuje obrovský prostor a soukromí pro každého pacienta.